تولد شانسی

اگر تا به حال جمله ” این هم از شانس ما هست ” را شنیده اید خواندن متن نوشته شده به شما پیشنهاد می شود ، به خصوص اگر پدر یا مادر شما آن را بار ها گفته باشند.
این متن برای توصیف شرایط کسانی هست که با جمله بالا آشنایی دارند اما با شرایط خود آشنایی ندارند، عمیق یا درست نبودن و منزجر بودن مسئله یا توصیفات کلی، جزئی از موضوعی طولانی تر هست.
تولد امری تقریبا شانسی پیچیده اما بر اثر اختیار اجباری بر اثر نیازی جنسی در زمان اضطراری برای طرف کردن نیاز های دو جنس مخالف اتفاق می افتد.
در حقیقت تولد برای والدین معمولی که بنظر اغلب اجتماع را تشکیل می دهند مثل یک تخم مرغ شانسی هست که در انتظار گنجینه ای فرستاده شده از طرف خالق اعتقادی خودشون هست.
حاصل یک نیاز غریزی محصولی شانسی بوجود میاورد که حتی نه خود و نه حتی شرکای جنسی دخیل در نوع،اندازه،رنگ و … آن هستند و حاضر به انتظاری موقتی برای دیدن آن هستند، البته پیشرفت علم در شناخت این شانس تاثیر مهمی دارد که آیا شرکای جنسی از محصول در حال شکل گیری رضایتی دارند یا مجبور به براندازی یا تغییر کاربری در آن و یا تصمیمات دیگری دارند.
تا بحال به تولدتان فکر کرده اید یا جزء دسته آدم هایی هستید که باید به ادامه ی زندگی و بقای خود فکر کنید؟
تا بحال در مورد هدف از تولد خود از والدین خود سوالی پرسیده اید؟
تا بحال رضایت از زندگی والدین خود قبل از بدنیا آمدنتان را مورد پرسش قرار داده اید؟
البته هدف از این متن بیشتر تلنگر و آگاهی دادن هست تا تخریب یا توهین به تولد شانسی !
البته دیدگاه من به موضوع کاملا منطبق بر منطق ذهنی و نوع دیدگاه شخصی ام به زندگی هست، طبق بررسی هایم من نتیجه ی تولد شانسی هستم. وجودی چالشگر که یا برای بر ملا کردن حقایقی کشف نشده یا دچار توهمات ناشی از انزوای درونی هست.

این نوشته باز هم بروز رسانی خواهد شد..

9 دیدگاه برای «تولد شانسی»

 1. اینی که گفتید ناشی از توهمات انزوای درونی هست رو یه جورایی درک میکنم.. و به نظرم اینجور تفکرات جالب، اما مبهم هستند.

  اما نظر شخصی من درمورد نظر شخصی شما :
  شانسی تا حدودی شاید درست باشه، نمی دونم. اما اگر بی هدف و ناکافی منظورتون هست، فکر نمیکنم درست باشه.

  1. مبهم بودن بخاطر جدید بودن از این نظر هست که از دیدگاه جهان بینی من به دنیا نگاه نکردید و چون آدم ناشناس غیر مشهوری هستم ممکنه براتون اهمیتی نداشته باشه.

   از نظر من کاملا شانسی و بی هدف هست، میتونید از والدین خودتون و بقیه شروع به سوال در مورد هدف از بدنیا آوردن فرزندشون چی هست؛ متوجه میشید که جواب همه شبیه به هم بدون تفکر قبلی و کلیشه ای هست..

   1. میدونم شما از چه دیدی نگاه کردین. اما به نظرم این دیدگاه کمی سطحی است.

    اصلا چرا باید از والدین بپرسیم؟ اونها که اصل کاری نیستند.
    اگر بپرسیم چرا خواستین بچه ای به دنیا بیارین که نتیجتا من شدم، شاید بگن چون نیاز به بچه و دوری از تنهایی داشتیم. که این یک احساس طبیعیِ انسانی هست. همین.
    نقش والدین در تولد اونقدراهم که شما فکر میکنید پررنگ نیست.

    شما چطور میگید تولد بی هدف و بی معنی، در صورتیکه هرکسی با استعداد و ویژگی های خاص و مخصوصی متولد میشه؟
    اگه به طبیعت اعتقاد داشته باشین، در طبیعت باید تولد ها جوری باشن که در عین متفاوت بودن، کسی بر کسی برتری نداشته باشه.
    یکی روحیه هنری داره و دیگری استعداد ریاضی و … و ریاضی بر هنر برتری نداره. و بلعکس.
    و قانون دیگر طبیعت هم اینه که تولد دختر و پسر در هر زمانی تقریبا با هم برابر اند.
    قانون طبیعت پابرجاست. چیزی رو الکی نمیده.

    حالا شما اصرار دارین که والدین علت اصلی هستن و من میگم اونها فقط وسیله ان و نمیتونن تو چیزای دیگه دخالت کنن. وگرنه چرا منتظرن که ببینن بچشون چه شکلیه و اینها.
    اصلا شاید یه بچه ای ناخواسته به دنیا بیاد ولی جهان رو دگرگون کنه. حالا چه اهمیتی داره که والدین میخواستنش یا نمیخواستن یا هدفی داشتن یا نه.
    طبیعت کار خودش رو کرده و اون بچه به هدف بزرگی دست زده‌.

    درضمن من جدیدا هست که وبلاگ شما رو دنبال میکنم
    ربطی به غیرمشهور بودن نداره. این نوع تفکرات برای من جدید نیست و اشکالی هم نداشت که گفتید بی هدف و شانسی، چون میدونم که واقعا همونطور فکر کردید.
    امیدوارم به پاسخ من هم توجه بفرمایید

    1. خب پاسختون رو از آخر به اول میدم.
     از نظرات چالشگر که من رو به مرور حرف هام مجبور کنه استقبال می کنم چرا که میدونم در عین برتری فکری حداقل نسبت به اجتماعی که میشناسم ممکن هست اشتباهاتی هم داشته باشم و با اشتیاق دنبال رفع اون ها در صورت وجودشون هستم.
     تو ابتدای متن خیلی کوتاه در مورد اینکه این نوشته ممکن هست سطحی بنظر بیاد اشاره کردم اما انگار نتونستم این مورد رو صحیح تذکر بدم یا شما دقت نکردید “این متن برای توصیف شرایط کسانی هست که با جمله بالا آشنایی دارند اما با شرایط خود آشنایی ندارند، عمیق یا درست نبودن و منزجر بودن مسئله یا توصیفات کلی، جزئی از موضوعی طولانی تر هست.”
     در واقع میخواستم تولد های بی هدف رو به چالش بکشم و به کسانی که قصد این کار رو دارند اطلاع بدم که موضوع خیلی مهمی هست که از قبل برای اون پیش بینی هایی انجام نمیشه و بعد از تولد برای اون تصمیم گیری میشه …
     وگرنه هنوز در مورد کل اصل تولد نه فکر کاملی کردم نه به نتیجه ای رسیدم اما میخواستم همین قسمت مهم رو بنویسم.
     درست هست که ما وسیله ی تولد هستیم و سوال های بی جوابمون جایی دیگه هست که مشخص نیست اما با به چالش کشیدن اختیار وسیله های تولد (والدین) حداقل میشه موجوداتی سالم تر و قابل تحمل تر رو برای تکامل ساخت.
     امیدوارم تونسته باشم واضح تر بنویسم باز مسئله ای بود بنویسید من مشکلی ندارم ☺

     1. خوشحالم که از نظرات چالشگر و مخالف استقبال میکنید.

      پس انگار من از ریشه به موضوع نگاه کردم اما شما منظورتون روزمره ای تر بوده و کمی به این نظریه نزدیکه که : “اگر میخواید بچه دار بشید، اولش امکانات و برنامه ها رو تاحدودی مشخص کنید و بعد تصمیم به بچه بگیرید. چرا که برنامه ریزی و اینها نباشه، بچه اذیت میشه و احساس بی هدفی و پوچی میکنه.”
      اگر منظورتون این هست، که خود همین تفکر رو چندسال پیش خودم داشته ام و باهاش موافقم.

      اما چیزی که من درمورد طرز نوشتن شما فهمیدم، اینه که :
      شما ظاهرا گاهی متون انگلیسی رو ترجمه میکنید. اما طرز فارسی نوشتنتون هم انگار ترجمه شده هست. بنابراین فهمش پیچیده و غلط اندازه. (مثلا همون قسمت که گفتید این متن برای توصیفِ …)

 2. آره تقریبا همینطوره.
  موقع نوشتن خیلی کم میتونم اصول نوشتن رو رعایت نکنم ؛
  بیشتر وقت ها هم بخاطر همین کم حرف هستم چون برای بقیه لفظ قلم صحبت کردن مسخره بنظر میاد
  اما بخاطر خونسرد بودن موقع حرف زدن برای بقیه از نظر طنز آمیز بودن خیلی خنده دار هست که مزیت خوبیه.

 3. بازهم مثل همیشه سلام…
  والا اول در عنوان بنماییم بحث! خب تولدشانسی در مقابل اش چیست؟ فرض صفر این عنوان چیست؟ آنتی تز این تولدشانسی چیست؟ گمان کنم بحث راجع به مفهوم مخالف تولدشانسی که نمیدانم اسمش را باید دقیقا چه گذاشت، مثلا تولدمعنادار،یا تولدمشخص؛ بیشتر به درک نطق جنابعالی کمک کند!
  خب اگر به اوج مطلب شما بنگریم، فی الواقع طی دو سوال مطرح شده است:
  ۱- تا بحال در مورد هدف از تولد خود از والدین خود سوالی پرسیده اید؟
  ۲- تا بحال رضایت از زندگی والدین خود قبل از بدنیا آمدنتان را مورد پرسش قرار داده اید؟
  اگر بخواهیم به سوال اول پاسخ بگویم که در نهایت با دریافت معنای مخالف پاسخ به ابتدای بحثم بپردازیم، باید گفت: آری! پرسیده ام که چرا من را بدنیا آورده اید؟ در پاسخ به این سوال می بایست بنظر شما چه جوابی داد؟
  عزیزم، گلم، فرزندم بدنیات آوردم که خوشبخت بشی!
  بچه جان فرزند دار شدن سیرطبیعی زندگی زناشوییه!
  من برای تعالی بخشیدن به جامعه و پرورش تو به عنوان یک فرد موفق که خدمت گذار هم نوعانش باشد بدنیا آوردمت!
  خب شد دیگه..
  خفه شو پدرسگ،کدوم ننه سگی بهت این حرفارو یاد داده…!!
  ……..
  طبیعتا این ها میتواند سیر پاسخ هایی باشد که ما از والدین اگر سوال بکنیم، به عنوان پاسخ دریافت خواهیم کرد. اما نکته ی مهمی که باید به آن توجه کرد این است که وقتی میگوییم شانس، معنی لغت شانس را میتوان به درجه ی احتمال یا میزان احتمال معنی نمود. حالا تولدشانسی، میشود معنا کرد: تولدی که بر مبنای میزانی از احتمال وجود دارد؛ یا به عبارت اخری شانس بدنیا آمدن،میزان احتمال ورود به دنیا! همانطور که احتمال تولد من ۱۰۰ است، احتمال عدم تولد هم صفر است. پس ما در اینجا با یک سکه ای طرف هستیم که دارای دو رو می باشد! تولد و عدم تولد! حالا با یک چنین عنوانی بخواهیم راجع به پاسخ های بالا به گفتگو بشینیم و تحت لوای این عنوان به نتیجه ای برسیم یا تلنگری بخوریم، میشود مانند جمهوری اسلامی ایران و کشوری که محتوای آن از این عنوان میتوان گفتی تاحدود زیادی تهی است!
  فلذا پیشنها من این است که با انتخاب عنوانی نزدیک تر به محتوا، تازه بتوانیم بر سر مساله ی توافق کنیم و بعد از آن به حلاجی مطالب بپردازیم!
  لااقل کوتاه بگویم، من نمیفهمم اش!
  بدرود!

  1. همیشه نباید با فرضیه مخالفی نظریه ای ارائه بشه ، فرض اولیه همون تولد شانسی هست.
   تولد شانسی اصلا مثل سکه دو رو نیست حتی تو اگر از نظر جنسیتی هم نگاه کنی بیشتر از دو وجه هست.
   خوشبختانه محتوای عنوان اصلا مثل بحث کردن در مورد حکومت کشورمون بی نتیجه نیست چرا که اگر در همین مورد آدما فکری می کردن الان وضعیت کشور اینطور نبود، محتوای سیاسی مطلب تو اینجا فقط قابل تاءمل هست و ارزش بحث نداره.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Click to Insert Smiley
SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette