آسپرگر چطور قابل تشخیص هست؟ [ترجمه]

سندرم آسپرگر اغلب تا زمان کودکی یا بزرگسالی که دچار مشکلات در مدرسه , محل کار یا زندگی شخصی می شود نا مشخص می ماند.در واقع بیشتر بزرگسالان با سندرم آسپرگر وقتی به دنبال کمک برای موضوعاتی مانند عصبانیت و افسردگی هستند (تحت تاثیر بودن به سندرم آسپرگر آن ها ) مشخص می شود . تشخیص در درجه اول با مشکلات تعاملات اجتماعی در مرکز گرایش دارد.

کودکان با سندرم آسپرگر گرایش به معمولی نشان دادن یا حتی توسعه ی ربان های دیگر دارند. با این حال تعدادی گرایش به استفاده نامناسب یا ناشیانه از توانایی زبانی در مکالمات یا موقعیت های اجتماعی مثل تعامل با همسالان خود دارند.اغلب علائم سندرم آسپرگر با کسانی که دارای مشکلات رفتاری مثل کمبود توجه و اختلال بیش فعالی (ADHD) دارند اشتباه گرفته می شود. در واقع بسیاری از افراد تحت تاثیر سندرم آسپرگر در ابتدا اختلال بیش فعالی (ADHD) تشخیص داده می شوند تا زمانی که کاملا برای آن ها روشن می شود که ریشه مشکلات آن ها بیشتر از ناتوانی اجتماعی شدن نسبت به ناتوانی در تمرکز به توجه خود باشد.

برای مثال شخصی با سندرم آسپرگر ممکن است مکالمه با دیگران را با واقعیت های مرتبط گسترده مربوط به یک موضوع خاص از علاقه مندی ها آغاز می کند. او (مرد یا زن) ممکن هست در برابر بحث کردن در مورد چیز دیگری مقاومت کند یا با اجازه ی صحبت به دیگران مشکل داشته باشد. اغلب آن ها متوجه نمی شوند که دیگران دیگر در حال گوش دادن هستند یا با موضوع راحت نیستند.آن ها ممکن هست فاقد توانایی “دیدن چیز هایی” از دید شخص دیگر باشند.

علامت متداول دیگر ناتوانی در درک قصد صحبت ها , رفتار ها و اقدام های فرد دیگری هست. بنابراین ممکن هست کودکان یا بزرگسالان تحت تاثیر سندرم آسپرگر حس شوخ طبعی یا مفاهیم دیگری را از دست بدهند. به طور مشابه ممکن هست به طور غریزی به سرنخ های غیر شفاهی “جهانی” (رفتار همگانی) مثل یک لبخند , اخم یا به اشاره کردن به “بیا اینجا” واکنشی نشان دهند.

به این دلایل تعملات اجتماعی میتواند گیج کننده بنظر بیاید و برای افراد تحت تاثیر سندرم آسپرگر طاقت فرسا باشد.مشکلات دیدن چیزهایی از دید شخص دیگر میتواند پیش بینی یا فهمیدن رفتار دیگران را خیلی سخت کند. آن ها ممکن هست نتوانند در شرایط خاص انتخاب کنند چه چیزی مناسب هست یا چه چیزی مناسب نیست. برای مثال شخصی که تحت تاثر آسپرگر هست ممکن هست هنگام وارد شدن به کلیسا با صدای خیلی بلند یا در اتاق با صدایی مثل کودک خواب آلود صحبت کند – و درک نکند چه زمانی “ساکت” باشد.

بعضی از افراد تحت تاثیر سندرم آسپرگر شیوه ی خاص صحبت کردن دارند. این میتونه شامل صحبت کردن بیش از حد بلند به صورت یکنواخت یا با زیر و بمی غیرمعمول باشد. این هم متداول هست, اما جهانی نیست , برای افراد تحت تاثیر آسپرگر کنترل احساساتشان سخت هست. آن ها ممکن هستخیلی راحت در زمان نامناسب گریه کنند یا بخندند.

نشانه متداول دیگر که اما جهانی نیست تداخل یا تاخیر در مهارت های حرکتی هست. بطور خاص به عنوان کودک ممکن هست مشکلاتی در زمین بازی داشته باشند چون نمی توانند توپ (پرت شده) را بگیرند یا با وجود تلاش های مکرر همسالان خود برای آموزش به آن ها که چطور روی میله میمون ( نوعی وسیله بازی ) نوسان داشته باشند.

همه ی افراد تحت تاثیر آسپرگر این رفتار ها را نشان نمی دهند. علاوه بر این هر یک از علائم نسبت به افراد تحت تاثیر بطور گسترده متفاوت هست.

این بسیار مهم هست که توجه داشته باشید که چالش های ارائه افراد تحت تاثیر آسپرگر اغلب با موهبت های خاصی همراه هست. در واقع توانایی قابل توجهی برای تمرکز زیاد یک صفت مشترک هست.

منبع: http://url.qomqome.com/IS

ترجمه : http://weblog.qomqome.com/

( از کپی و انتشار بدون ذکر منبع به هیچ وجه رضایت ندارم. اگر توانایی ترجمه ندارید لااقل وجدان ذکر منبع رو داشته باشید. )

4 دیدگاه برای «آسپرگر چطور قابل تشخیص هست؟ [ترجمه]»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Click to Insert Smiley
SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette